Aktivní filtry

Úložné boxy DO LEDNICE

Organizace lednice je nesmírně důležitá, a jako profesionální organizátorka na ni kladu důraz. Děláme ji proto, aby se potraviny udržely čerstvé a abyste měli přehled o tom, co máte k dispozici ke spotřebě. 

  • Rozdělte prostor podle kategorií: Rozdělte prostor lednice podle kategorií, například podle ovoce a zeleniny, nápoje, mléčné výrobky, maso, uzeniny a sýry, vejce apod.
  • Používejte organizéry do lednice, abyste udrželi jednotlivé potraviny oddělené a uspořádané. Používejte třeba nádoby na vejce, speciální boxy na ovoce a zeleninu, nebo dózy na sýry pro udržení aroma.
  • Udržujte nejčastěji používané potraviny a nápoje v přední části lednice, abyste se k nim snadno dostali. Tento trik vám minimalizuje vyhazování prošlých potravin.
  • Použijte označení, abyste věděli, co se nachází uvnitř jednotlivých nádob a kontejnerů. Můžete použít samolepicí štítky, nebo třeba nálepky s obrázky, aby bylo snadné identifikovat, co se uvnitř nachází.
  • Ukládejte potraviny podle jejich teploty, aby se udržely co nejčerstvější. Potraviny, které vyžadují nižší teplotu, jako jsou maso a mléčné výrobky, ukládejte do spodní části lednice, zatímco potraviny, které vyžadují vyšší teplotu, jako jsou ovoce a zelenina, ukládejte do horní části. Pozor na dveře lednice, kde velmi kolísá teplota.
  • Pravidelně prohlížejte a čistěte lednici, abyste odstranili potraviny, které jsou již nevhodné ke konzumaci, a udrželi lednici čistou a hygienickou. Doporučuje se čistit lednici jednou za dva týdny.