6 pravidel, jak udělat z koupelny relaxační místo

Zajímá vás, jak si efektivně uspořádat koupelnu? Jste na správném místě! Pomocí těchto jednoduchých PRAVIDEL získáte koupelnu jednou provždy. 

# 1 - Všechno z koupelen přineste na jedno místo

Jednoduše vytáhněte ze všech koupelen, skříněk a zásuvek vše na jedno místo, abyste jasně viděla, co máte. V tuto chvíli  je tento krok ještě důležitější než obvykle. Máme totiž nutkavou potřebu schovávat veškeré nevypotřebované přípravky v domnění, že na ně ještě někdy přijde řada. Nestane se tak, to vás ujišťuji. Naopak novější budou lákavější, na ty staré zapomínáme a nepořádek se hromadí. Naštěstí se bavíme pouze o koupelnových produktech, takže nemusíme řešit, že zde nepatří. 

# 2 - vyřaďte to, co zde nepotřebujete

Co vlastně v koupelně potřebujeme?  Některé věci lze uložit na jiné místo - např. zásoby toaletního papíru nebo úklidových prostředků. To platí pouze v případě, že potřebujete koupelně “odlehčit”. Není-li kam jinam věci uložit, pak jsou na tom správném místě. Nese to však jedno riziko, a to, že nezabráníme otevírání nových balení dříve než se staré spotřebují. 

TIP: Pro šetřílky - slijte všechny tekuté mýdla a šampony. Směs můžete použít jako prací gel pro spodní prádlo. 

# 3 - MAXIMALIZUJTE ÚLOŽNÝ PROSTOR

Roztřiďte si věci podle typu, podle frekvence používání, podle velikosti, podle členů domácnost. Zkuste si udělat plán, co kam uložíte. Můžeme mít samostatnou skříň, zrcadlovou skříň,  zásuvkový díl, otevřené police. Možností je mnoho, každému vyhovuje něco jiného,  tak neexistuje všeobecná rada, jak koupelnové věci ukládat do daného prostoru. Pokud je to však možné, všechny věci schovejte do skříní a zásuvek. Ponechte pouze to nejnutnější. Pomohou vám vhodné organizéry, aby byla drogerie a kosmetika přehledná, a snadno dostupná. 

# 4 - Zbavte se všudypřítomného prádla

Je-li to schůdné, udržujte prádlo mimo koupelnu . Toto prostředí může být velmi vlhké a také působí v prostoru objemně. Upřednostňuji mít koš raději v ložnici, když nelze uložit jinam. 

Sledujte, kam členové rodiny nechávají pohozené špinavé oblečení. Zde pak umístěte koše na špinavé prádlo, nebo vytvořte centrální koš. Což nemusí být nutně v koupelně, ale např. před koupelnou na chodbě.  Bude to snazší, když je koupelna často obsazená. 

# 5 - zamyslete se nad BEZPEČNOSTí  KOUPELNY

Když máte malé děti, zabraňte přístup k holícím strojkům, lékům, čistícím prostředkům.  

# 6 - Vytvořte si svou oázu klidu

V neposlední řadě zajistěte, abyste se v koupelně cítila příjemně. Ozdobte koupelnu předměty, které máte ráda. Je třeba přeci ty studené kachličky a hygienickou čistotu trochu zútulnit.  Zkuste přidat květiny, klidně i umělé pokud není přísun denního světla. Nakupte si svíčky. Vystavte barevně ladící ručníky. Hezky vypadají stočené do ruliček. 

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou zde žádné komentáře